Sorularimvar.Net
0 oy
Ba-Bs formlarını bildirim süresinden 1 gün sonra verdim. Ceza uygulanacak mı? 1 gün sonra verdiğim için cezaya indirim uygulanır mı?
1 Nisan 2016 misafir sordu

1 cevap

0 oy
Bildirim formlarını süresinde vermeyen mükellefler hakkında Vergi Usul Kanununun mükerrer 355. maddesi hükmü uyarınca özel usulsüzlük cezası kesilir. Bu durumda, Vergi Usul Kanununun 355. maddesi kapsamında ceza miktarında bir indirim olmamakla birlikte, söz konusu Kanunun 376. maddesine göre indirim talep edilebilir.
4 Nisan 2016 misafir cevapladı
Hoş geldiniz, Sorularım Var sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

3 Çevrimiçi
0 Üye 3 Ziyaretçi
Bugun Ziyaret : 1675
Dün Ziyaret : 1613
Tüm Ziyaretler : 1021678
432 soru
257 cevap
15 yorum
10 üye