Sorularimvar.Net
0 oy
Çilek Lekesi Nasıl Çıkar
sordu

1 cevap

0 oy

Çilek lekesini çıkarmak için neler yapılmalıdır?

  • Çilek lekesi, genellikle basit bir meyve ya da meyve suyu lekesi olarak değerlendirilmemelidir. Mutlaka ön işlem uygulamanız gerekir.

Diğer tüm lekelerde olduğu gibi çilek lekesi henüz tazeyse lekenin tamamının tek işlemle temizlenme olasılığı yüksektir. Bu nedenle leke oluşur oluşmaz müdahale etmeye çalışın.

Eğer çilek lekesi yeni oluşmuşsa hemen lekeyi ılık suyun altında akıtın. Lekeyi suyun altında çitilemek de olumlu sonuç verecektir. Varsa sıvı çamaşır deterjanları leke çıkarmak noktasında oldukça etkilidir. Suyun altında lekeyi akıttıktan sonra sıvı çamaşır deterjanını bir miktar suyla seyreltin. Kumaş özelliğinden dolayı deterjanı direkt kumaşın üzerine dökmek risk oluşturur. Seyrelttiğiniz sıvı çamaşır deterjanıyla lekeli bölgeyi çitiledikten sonra lekeli bölgenin kurumasına izin vermeden yıkama talimatlarına uyarak kıyafetinizi yıkayın. Yıkama işlemi bittikten sonra lekenin çıkıp çıkmadığını kontrol edin, eğer leke çıkmamışsa ürün kurumadan işlem basamaklarını bir kez daha uygulayın.

  • Çilek lekesini çıkarmanın başka bir yolu da amonyakla müdahale etmektir. 1 bardak suyun içine 3 yemek kaşığı sıvı çamaşır deterjanı ekleyin. Bu karışıma 3-4 damla amonyak damlatın. Elde ettiğiniz karışımla lekeli bölgeyi sildikten sonra yıkama talimatına uyarak ürünü yıkayın.
(6k puan) cevapladı
Hoş geldiniz, Sorularım Var sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Kategoriler


1 Çevrimiçi
0 Üye 1 Ziyaretçi
Bugun Ziyaret : 457
Dün Ziyaret : 1085
Tüm Ziyaretler : 1943002
435 soru
260 cevap
20 yorum
319 üye