Sorularimvar.Net
0 oy
Google'da bir kişi benim markamın (tescilli) adını kendi reklamlarında kullanıyor, bunu kaldırmak istiyorum nasıl yapabilirim?
sordu
yeniden etikenlendirildi

1 cevap

0 oy

Burada açıklanan ticari marka politikaları yalnızca Google AdWords metin reklamlarında ticari marka kullanımı için geçerlidir. Bu reklamlar, Google arama sonuçları sayfalarında "Reklamlar", Görüntülü Reklam Ağımızda ise "Google Reklamları" olarak açık bir şekilde belirtilir. Google arama sonuçlarında görünen sitelerde kullanılan ticari markalar gibi, diğer türdeki ticari marka şikayetleri araştırma kapsamımıza girmez. Bu tür endişeleriniz varsa, doğrudan site sahibiyle bağlantı kurmanın yolları hakkında bilgi edinin.

https://support.google.com/adwordspolicy/answer/6118?hl=tr

Bir sitenin web yöneticisiyle bağlantı kurma

Bir web sitesinden içerik kaldırmak için genellikle web sitesinin sahibi olan web yöneticisiyle bağlantı kurmanız gerekir. İçeriği Google'ı kullanarak bulsanız bile Google, sitedeki içeriği denetlemez.

Neden web yöneticisiyle bağlantı kurmalısınız?

Google, siteyi veya görseli arama sonuçlarından silse bile sayfa, sitedeki varlığını sürdürür. Bu, sitenin URL'si, sosyal medya paylaşımları veya diğer arama motorları aracılığıyla sayfanın bulunabileceği anlamına gelir.

En iyi seçeneğiniz, sayfayı tamamen kaldırabilme olanağına sahip olduğundan, web yöneticisiyle bağlantı kurmaktır.

Not: Bir fotoğraf veya bilgi Google arama sonuçlarında görünüyorsa bu, söz konusu bilginin İnternet'te bulunduğu anlamına gelir, Google'ın bunu uygun bulduğu anlamına gelmez.

Web yöneticisi ile nasıl bağlantı kurulur?

Bir sitenin sahibiyle birkaç şekilde bağlantı kurabilirsiniz:

  1. Bize ulaşın bağlantısı: "Bize ulaşın" bağlantısını veya web yöneticisinin e-posta adresini bulun. Bu bilgiler genellikle sitenin ana sayfasında bulunur.
  2. Whois aramasını kullanarak iletişim bilgilerini bulun: Google'ı kullanarak site sahibi için bir Whois ("kimdir?") araması gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için google.com'a gidip whois www.example.com araması yapın. Web yöneticisiyle bağlantı kurmayı sağlayacak e-posta adresi genellikle "Registrant Email" (Alan Adı Tescili İlgili Kişi E-posta Adresi) veya "Administrative Contact" (Yönetimle İletişim Bilgisi) altında bulunabilir.
  3. Sitenin barındırma hizmeti aldığı şirketle bağlantı kurabilirsiniz: Whois araması sonucunda genellikle web sitesini barındıran şirketle ilgili bilgiler yer alır. Web yöneticisine ulaşamıyorsanız sitenin barındırma hizmeti aldığı şirketle bağlantı kurmayı deneyin.

Web yöneticisi, arama sonuçlarımızda görünen bir sitede istediğiniz değişiklikleri zaten yapmışsabir web sayfası kaldırma isteği göndererek eski bilgileri kaldırmamızı isteyebilirsiniz.

Web sayfası kaldırma isteği

https://www.google.com/webmasters/tools/removals?pli=1

Yada aşağıdaki adresten yasal kaldırma isteği talebinden bulanabilirsiniz.

https://support.google.com/legal/troubleshooter/1114905?rd=1/troubleshooter/1114905?rd=1

cevapladı
Hoş geldiniz, Sorularım Var sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

Kategoriler


1 Çevrimiçi
0 Üye 1 Ziyaretçi
Bugun Ziyaret : 643
Dün Ziyaret : 2198
Tüm Ziyaretler : 1970410
435 soru
260 cevap
20 yorum
319 üye