Sorularimvar.Net
0 oy
Hdmi Arc Nedir? Ne İşe Yarar?
11 Temmuz 2016 misafir sordu

1 cevap

0 oy

HDMI ARC (Audio Return Channe) işlevi, televizyon seslerini bir HDMI kablosu üzerinden televizyonun HDMI jakından bir AV aygıtına (bu sistem, AV yükseltici veya ses kolonu vb.) göndermye yarar.
Televizyonunuzda DVD oynatıcı ya da tümleşik tuner gibi bir içerik kaynağı varsa, Audio Return Channel (ARC) özelliği HDMI kablosu üzerinden sesi A/V alıcısına göndermenizi sağlıyor. Böylece yeni HDMI standardı sayesindefazladan kablo kullanmak zorunda kalmıyorsunuz.
Televizyonunuzun ARC işlevini destekleyip desteklemediğini kontrol etmek için Televizyonunuzun HDMI jakının yanında bir “ARC” logosu bulunuyorsa, televizyonunuz ARC işlevini destekliyordur.
Emin değilseniz, televizyonunuzla birlikte verilen kılavuza bakın veya televizyonunuzun üreticisine danışın. İpucu Normalde, televizyonların HDMI jaklarından yalnızca 1 Numaralı jak ARC işlevini destekler. İşlemciyi televizyon üzerindeki doğru HDMI jaklarına bağladığınızdan emin olun.
İşlemci ile televizyon arasında kullanılacak bağlantı yöntemi, televizyonunuzun ARC işlevini destekleyip desteklemediğine bağlı olarak değişir.

13 Temmuz 2016 sorularimvar (5,530 puan) cevapladı
16 Kasım 2016 sorularimvar düzenledi
Hoş geldiniz, Sorularım Var sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

36 Çevrimiçi
0 Üye 36 Ziyaretçi
Bugun Ziyaret : 249
Dün Ziyaret : 1837
Tüm Ziyaretler : 761558
407 soru
238 cevap
12 yorum
9 üye