Sorularimvar.Net
0 oy
Elmacık kemiği ağrısı neden olabilir?
13 Ağustos 2016 misafir sordu

1 cevap

0 oy

Elmacık Kemiği Ağrısı

Alındaki, gözlerin çevresindeki ve elmacık kemikleri üzerindeki ağrıların sebebi, çoğunlukla, sinüzittir. Bununla beraber, baş ağrılarının başka sebepleri de vardır. Huzursuzluk, sersemlik, hatta uyuklama ile beraber olan ve bazen unutkanlıkla bağlantısı araştırılan bir baş ağrısı türü daha vardır.
Sinüsler, normal olarak hava ile doludur ve enfeksiyona karşı koruyucu olan ince bir zar ile örtülüdür. Sinüsler enfekte olunca veya zar alerji sebebiyle kalınlaşınca, hava sinüslerden içeriye ve dışarıya serbestçe girip çıkamaz. Cerahat birikmesi veya mukozanın kalınlaşmasıyla beraber polip oluşması sonunda, sinüs duvarında dışa doğru bir basınç olur ve baş ağrısı yapabilir.

Frontal sinüslerin enfeksiyonlarında, daha çok sabahları ortaya çıkıp gün sonuna doğru azalma eğilimi gösteren bir baş ağrısı olabilir. Burnun her iki tarafındaki antrumlann (kemikiçi boşluklarının) enfeksiyonlarında ise bunun tersi olabilir. Sinüs enfeksiyonu bulunup bulunmadığı üzerinde uzun uzun kararsızlıklara gerek yoktur. Sinüslerin röntgen filmleri ve burnun görünüşü, doktorun kati teşhisi koymasına desteğe olabilir.

23 Kasım 2016 sorularimvar (5,950 puan) cevapladı
Hoş geldiniz, Sorularım Var sizlere sorularınızın diğer üyelerimiz tarafından cevaplanması için bir ortam sağlar.

2 Çevrimiçi
0 Üye 2 Ziyaretçi
Bugun Ziyaret : 993
Dün Ziyaret : 439
Tüm Ziyaretler : 1046471
432 soru
257 cevap
15 yorum
11 üye